Objevujte TOP výletní cíle
jižní Moravy!

TOP výletní cíle Jižní Moravy jsou nejatraktivnější místa našeho regionu. Zveme vás k jejich návštěvě!

TOP výletní cíle - správná volba za každého počasí


14.03.2018 - 30.06.2018

sonnentor cejkovice_web.jpg

S jarním počasím se otevřely brány našich hradů a zámků, ve Vranově nad Dyjí si můžete prohlédnout jak reprezentační sály, tak i soukromé pokoje bývalých majitelů, na Bítově je přístupná expozice hradního pivovaru. Téměř po 40 letech jsou návštěvníkům otevřené restaurované salony minaretu zámku Lednice, v nedalekých Valticích můžete navštívit nejen zámek, ale i ochutnat 100 nejlepších vín České republiky v Salonu vín. Jak krásnými zámeckými pokoji, tak i zahradou vás okouzlí zámky v Lysicích nebo Miloticích. Obří vinný sud a zajímavé výstavy zvou k návštěvě zámku v Mikulově. Zámek Slavkov-Austerlitz potěší malé návštěvníky speciální dětskou prohlídkovou trasou a 30. 6. se sem sjedou všichni příznivci veteránů v rámci Veteranfestu.

Další tipem na výlet kousek od Brna je Moravský kras se stálou teplotou v jeskyních 7-9°C. Brněnské podzemí s labyrintem, mincmistrovským sklepem a kostnicí, stejně tak i to Znojemské, jsou správnou volbou za každého počasí. Top výletní cíl Archeopark Pavlov neláká pouze na zajímavou expozici o době lovců mamutů, ale je i hrdým nositelem titulu Stavba roku České republiky.

Vodních radovánek si můžete užívat v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách nebo ve Wellness Kuřim. V Brně doporučujeme zajet k místní přehradě a projet se lodí, a pokud si koupíte tzv. pojízdnou jízdenku, máte pak v ceně nejen plavbu, ale i vstup do nedaleké Zoologické zahrady Brno nebo do kasemat na Špilberku, vědeckého parku VIDA! v Brně nebo do zábavního parku Permonium v Oslavanech. Stačí si zvolit kombinaci, která se vám nejvíce líbí. Zvídavé malé i velké návštěvníky nikdy nezklame program Hvězdárny a planetária Brno s moderním digitáriem.
 
Novým magnetem Moravského zemského muzea je expozice Středoevropská křížovka – Morava ve 20. století. Moravské galerie v Brně zahájí 10. 5. již 28. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2018. Seznámit se s životem a dílem významného brněnského opata a vědce G. J. Mendela můžete v expozici Mendelova muzea Masarykovy univerzity. Technickém muzeu v Brně otevřelo novou stálou expozici Pozor, zákruta!, kde můžete spatřit i první československý elektromobil EMA.
Nedaleko hranic se Slovenskem se nachází velkomoravský památník Slovanské hradiště v Mikulčicích. Obdivovatelé tradic a folkloru by neměli minout Skanzen ve Strážnici a při té příležitost se svézt lodí po Baťově kanále. Milovníci bylinek a čajů budou jak v ráji v SONNENTORU v Čejkovicích, kde mohou nahlédnout během exkurze i do výroby. V Hodoníně potěší rodiny s dětmi rozsáhlá zoologická zahrada s více než 760 zvířaty. Ve Vyškově láká k návštěvě ZOO PARK a DinoPark, oba areály jsou propojeny DinoExpresy.
 
Po stopách literatury na Moravě se můžete vydat v Památníku písemnictví na Moravě, který sídlí v benediktýnském opatství v Rajhradě. Dalším významným památníkem, který spravuje Muzeum Brněnska, je Mohyla míru, který byl vybudován na počest všech obětí bitvy u Slavkova (2. 12. 1805).

Nabídka Top výletních cílů jižní Moravy je opravdu bohatá. Abyste se neztratili v „džungli“ tipů na výlety, je vám k dispozici přehledná webová stránka www.vyletnicile.cz . Získáte zde komplexní přehled o jednotlivých cílech, o jejich historii i současnosti, nabídce a doprovodných službách, nechybějí důležité kontakty, informace o otevíracích dobách i cenách a pozvánky na aktuální akce. 


umprum2_web.JPG archeopark Pavlov (2)_web.jpg Permonium (100)_web.jpg skanzen_str008.JPG vida 4_web.jpg ZOO hodonin samba a nadiru v 5.jpg

Zpět