Objevujte TOP výletní cíle
jižní Moravy!

TOP výletní cíle Jižní Moravy jsou nejatraktivnější místa našeho regionu. Zveme vás k jejich návštěvě!

Sobota jako z cukru


22.07.2017 - 22.07.2017

szc_13_1000.jpg Sobotu jako z cukru můžete zažít při programu pro rodiny s dětmi v kovárně v Těšanech. Bude provoněná pečením sladkých dobrot, děti budou soutěžit a kuchtit, dospělí si můžou důkladně prohlédnout expozici kovárny. Všichni zájemci si mohou pod dohledem profesionálního kováře vlastnoručně ukovat hřebíček nebo podkovičku.

Do kovárny vás zveme od 10.00 do 17.00. Spolu s vámi si připomeneme, že nejen prací živ je člověk, ale i slavnostními příležitostmi, pro které jsou určena chutná jídla. Ukážeme vám, jak a čím si naši předci sladili život! V rámci cesty za tajenkou vám ukážeme potraviny, z nichž se zhotovovalo a i dnes zhotovuje slavnostní pečivo. Podíváte se také do kuchyně, kde se ukrývají předměty používané v minulosti na venkově k přípravě jídel. Naučíme vás kuchařskou matematiku, kterou jste se ve škole určitě neučili! A až poskládáte tajenku, dostanete od nás nakonec i sladkou odměnu. Pro kuchtičky a kuchaře (malé i velké) máme navíc připravenou kuchařskou dílnu s Maryšou, která děti naučí péct perníčky, ptáčky či trdelníky. A co si v kovárně upečete, to si také sníte!

Samozřejmě, že nebude chybět ani pan kovář. Na děti bude čekat ve své dílně u výhně a kovadliny. Odvážné děti si budou moci pod jeho dohledem vykovat vlastní hřebíček nebo podkovičku.Zpět